Logo Tasarımı

Her büyük markanın ardında harika bir logo vardır

Logo tasarımı, büyük bir marka kimliğinin en etkili bileşenlerinden biridir. Şirketinizin logosunun işinize anında tanınmasını sağlayan güçlü bir araç olduğunu bilmek önemlidir. Düzgün markalandığında, logonuz ayrı ve rakiplerinizin üstünde olacaktır. Nitekim, logo tasarımı şirketinizi iyileştirmeye veya kırmaya yardımcı olur. Kâr artana kadar işletmelerin genellikle müşterilerin ve kısıtlı fon eksikliğinin logoların tasarımını ve kurumsal marka kimliğini ertelemesinin nedeni olabilir. Sonuç olarak, düzgün tasarlanmış bir logonuzun olmaması, markalaşmayı zorlaştırıyor. Bahsetmemize gerek yok, zayıf bir logo, ilk müşterilerin gelmesini zorlaştırıyor ve başarısız bir girişim denemesiyle sonuçlanıyor.

dijital medya


Güçlü bir logoda olması gereken özellikler

Şirketinizi tanımlamaktan ziyade, güçlü bir logo tasarımı, şirketinizin görsel pazarlama dağınıklık kitlelerinden sıyrılmasına yardımcı olacaktır.

En iyi logolar şu önemli özelliklere sahiptir:

Özgünlük– Logo tasarımınız endüstrinizin kalıplaşmış temsilciliklerini takip ediyor mu? Benzer bir şekilde, eski fikirlere yeni ve eşsiz bir dönüş yapıyor mu?


Sadelik – Karmaşık logolar birkaç yıl içinde işlevselliğini yitirir. Baştan basit tutun.

 
Tutarlı – Şirketinizle  Logonuz sektörünüzü, hedef pazarınızı, marka kişiliğinizi ve kaliteyi baştan itibaren iletiyor mu?


Uyarlanabilirlik – Şirketinizi temsil edecek logonun fotokopi fax gibi siyah beyaz ortamlarda işlevselliğini sürdürebiliyor mu ?


Görsel İzlenim – Bir şirketin logo tasarımı, çok düşük kaliteli teklifler sunmayı istemediğiniz sürece ev yapımı bir eskiz ya da küçük resim gibi görünmemelidir.Monart Medya’daki logo tasarım sürecinin ilk adımı, müşterimizin iş ihtiyaçlarını anlamaktır. Özetlemek gerekirse, aşağıdakileri içeren herhangi bir yaratıcı çalışmadan önce sorularımızı ele alacağız:
  • İşletmenizin misyonu (ve vizyonu) nedir?
  • Önümüzdeki 5-15 yıl içinde işinizden ne kazanmayı umut ediyorsunuz?
  • Müşterilerinizle nasıl bağlantı kuracaksınız?
  • Müşteri sadakatini nasıl teşvik edip üretirsiniz ve işinizi  nasıl tekrarlarsınız?
  • Hedeflenen demografik grupunuz kimlerdir?
logo tasarımıBir marka veya kimlik oluşturmak mı istiyorsunuz ?

Bir hedef mesaj tanımladıktan sonra, yaratıcı çalışma gerçekleşir. İlk olarak, siyah beyaz çeşitli benzersiz logo çözümleri tasarlarız. Müşteri, bir konsept seçer ve bu logonun tasarımını hassaslaştırmak için çalışırız. Bu nedenle müşteriye seçilen tasarımın diğer birkaç küçük varyasyonunu sunuyoruz.En  son siyah-beyaz logoyu revize edip mükemmelleştirdiğimizde, rengi sunuyoruz. Sonuç olarak, EPS, JPG, TIFF, PNG,PDF ve talep edebilecekleri diğer dosyalar da dahil olmak üzere, müşterinin logosunun yüksek çözünürlüklü dosyalarını sunuyoruzLogoTasarım


İyi tasarım, bir çeşit değer katar, anlam verir ve tesadüfen seyretmekten mutluluk duyar; Izleyicinin duyarlılığına saygı duyar ve girişimciyi ödüllendirir.
– Paul Rand, “Tasarım Formu ve Kaos”
İLETİŞİMÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN


Adınız*

Telefon Numaranız*

E mail Adresiniz*

Website Adresiniz

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İsteğiniz Nedir ?