FACEBOOK, YENI KAMERA FILTRELERI, EFEKTLER VE DAHA BIRÇOK KONUDA HIKAYELERI BAŞLATTI

FACEBOOK, YENI KAMERA FILTRELERI, EFEKTLER VE DAHA BIRÇOK KONUDA HIKAYELERI BAŞLATTI

Onları yenemiyorsan, onlara katıl. Bu günümüzde Facebook’un yöntemi gibi görünüyor, az ya da çok. Geçen sene, Twitter’ın Periscope ve Meerkat gibi uygulamalar tarafından “ilham verilen” bir video akışı özelliği olan Facebook Live’ı başlattı ve son zamanlarda Instagram’a Snapchat Stories benzeri bir özellik ekledi. Şimdi, Haber Öykülerine Hikayeler getiriyor.

Bugün dünya genelinde yayınlanan Facebook Stories, her biri bireysel olarak beğenilen, yorumlanan ve paylaşılan, 24 saatlik bir topikal fotoğraf ve video zaman çizelgesine katkıda bulunmanıza olanak tanır. Koleksiyonu doğrudan haber akışınıza gönderebilir veya bir arkadaşınıza özel bir mesaj yoluyla gönderebilirsiniz. Videolar, yayınlandığı zamandan itibaren kimlerin görebildiğini görebilir ve arkadaşlarınız hikayeler yayınladıklarında, onlarla olan ilişkiniz temelinde sırada sıralanırlar – ne kadar yakın olursanız, onlar o kadar görünür olurlar.

monaer medya

Hikayeler de yeni kamera seçeneklerine sahiptir. Yüzlerce farklı filtre ve efekt arasından seçim yapabilirsiniz – yeni filtreler arka plana metin ve doodle eklemek için genişletilmiş gerçeklik kullanıyor, yüz tanıma teknolojisi konuları maskeler üzerine bindiriyor ve Prisma benzeri sanat filtreleri medyayı soyut sanata dönüştürüyor. Önümüzdeki haftalarda Facebook Öyküleri sesli dönüşümü destekleyecek – yüksek sesten sese, farklı aksan ve daha fazlasına sahip filtreleri göreceksiniz.

Facebook kişisel pazarlara göre seçim yapıyor. Örneğin, Latin Amerika’daki Karnaval kutlamaları etrafındaki maskeler Brezilya’daki kullanıcılar tarafından görülecektir, ancak ABD’de değil. Facebook , VentureBeat’e ABD, Kanada ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere dokuz spesifik pazar için özel efektler hazırladığını söyledi .


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir